Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

- , , . , . , .

- , - , . , , . , . , , .

, , , . , , , , , , , , 弝 .
, , -
.

༝ 2018 . , .

- , , . - , .

, . , , . .

, , , . , - .

, , .

- - , , , , . 弝 , , , , . ,, , , , . 2018 .
. - ,, ,
.

, , , , .

:  1329  
: 18.01.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©