Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
20- 20- ē
Untitled Document

„ 20- 20- “ .

12 , .

, . , , , .

- . , , , .

: , , , , , , , , , , .

, . , .

. , , . , .

, . .

:  1236  
: 18.01.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©