Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ł ȣ Σ,
Untitled Document

, , , “ 2018“. , “, , “.

, , , .

- 14 , , - „-“ , , „“ , 弟 , . , , .

14 , .

:  1233  
: 17.01.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©