Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

20- 20- - ē , , . , , .

, . , . . 19.01.2018 . () 19:30 .

, , , .

༝ . . .

00389 46 230 175 389 70 98 98 06.

:  1222  
: 17.01.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©