Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȍ Σ
Untitled Document

, , , , .

- . , ༝ , , .
. , .
, , , , , . . , , . .

:  1226  
: 06.01.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©