Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

„ 20- 20- “, , „“, „ “ „“ . .

, . .

, , 20:00 , .

„ 20- 20- “. , 7- , , 13-, 19- , .

:  1225  
: 05.01.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©