Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
20- 20- - ē
Untitled Document

, 20- 20- - ē.

, ğ.

20- 20- .

- 30 , . . , , , , , .

, .

- , . ğ , . , , .

20- 20- - ē , 23- , 2017, . , , . , .

:  1229  
: 22.12.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©