Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ 20 20 ē
Untitled Document

, , “ 20 20 “, , . , .

- , . , .
  , , “ “, „ “ . , , .

, 20% , , , . , . 2018 .

:  1239  
: 20.12.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©