Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2018
Untitled Document

. 14 28.12.2017 .

. .57 .


;
- 10000
- 6000
- 4000


:


. , .


.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------2018


1.
2.
3.
4.
,
,


----------------- 2017
---------------------

:  1225  
: 14.12.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©