Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȓ . -
Untitled Document

, . -. „ “ . , - , , .

- . , , , . . , - . , , . 弝 , - . . - - .

„ “ . - , , , .

:  1330  
: 07.12.17

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©