Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
- 2018
Untitled Document

2018 , . , - , , . , , , , , , , , 弝 , . , .  


, , - . .


Euro Science, , .


18 , , .
  , ..   ,   , -   .


, - ,   . 

 

:  1322  
: 07.12.17

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©