Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
-
Untitled Document

, , .- , “ “. .

- , . . . -- .

. . 27 1929 , - , , , , , , , ༝ ༝ . , , ༝ .

:  1308  
: 06.12.17

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©