Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

::
ף 2017/2018
Untitled Document

50, 1 ( 5/02) O


2017/2018

2017/2018 80 :

- 15 () VII,VIII Iՠ ;

- 25 ( ) VII,VIII Iՠ ;

- 15 () II,III IV ,

- 25 ( ) , II,III IV , .

  1. ȣ
  2. ǣ
  3. ǣ

) , :

-

-

- I, II III , ,

- VI I I IV ,

- .

) :

-

-

-

- , www.ohrid.gov.mk.

:

- ;

- ;

- ();

- ,, ( );

- ӣ ( );

- / . www.ohrid.gov.mk

- 1500,00 2017/2018 .

- , 20.12.2017 , : .,, ⓠ . 57 ,

- .

:  888  
: 20.11.17

Настани

Дек 21 Ден на настава на турски јазик

Дек 21 Патронен празник на ОУ Кочо Рацин

Дек 31 Дочек на Нова Година ПРЕДНОВОГОДИШНА ПРОГРАМА

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©