Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , , 7.- . .

- , , , . - , , .

, 堠 . .

, , , , . , 蠠 . , , .

, , , , - .

:  1230  
: 07.11.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©