Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации


360

::
11.-
Untitled Document

1941-1945 , 11.- . , .

- - , , , . , , . , . ༝ 1893 , , . - 1903, 11 1941 , 1944 8 1991- . , 11 , , . , 11 1941., - .

1941-1945 , 11. 1941 .

- , - , . ༝ ༝ , . , - .

- . .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  257  
: 10.10.17

Настани

Јан 19 Богојавление - Водици

Јан 20 ОД 20-ТИ ДО 20-ТИ - СИТЕ ВО ОХРИД

Јан 20 ОД 20-ТИ ДО 20-ТИ - СИТЕ ВО ОХРИД

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©