Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ȍ Ȍ
Untitled Document

2017. ( .24/2016.), :


Ȍ Ȍ

:

, . . , . . Ȍ Ȍ

23- .
6 14 , .
Ȍ Ȍ

.
(, , .....)
.
.
.
- .
( ).
.

. 10 .
, www.ohrid.gov.mk

:

7000,00
5000,00
3000,00

30.000,000
.

:

.

.

, .
:
༓, . . , - , ( , , , , - )

:

. 57, 6000

. 046/250778, 8.00 16.00 .


29.09.2017. 12 ,
.

ȣ

ȣ

: www.ohrid.gov.mk

:  1239  
: 20.09.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©