Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ō -
Untitled Document

  - , , - . ,   .

- -     . , . , - .

,   , .

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1218  
: 01.09.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©