Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ ȣ ȣ
Untitled Document

,  , , , ,  (02.09.2017) .
      046 230 175 info@ohridler.gov.mk 29.08.2017 .

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1223  
: 21.08.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©