Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

21 27 , . .

, 6 16 . , . , , .

. , , . , .

, , , , . , , .

, .

. , , .

, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1298  
: 07.08.17

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©