Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
- -
Untitled Document
-
MSIP-IPA-NCB-61-17

1. UN Development Business, . 767, 31 , 2010 ( ) 06 , 2010 .

2. () : . - . -

3. . - . -

4. : IBRD IDA , 2011 .

5. 08:00 16:00:

: .57
:
: 6000
:
: 046/262- 492, 262-493 265-309
: 046/262-492
: tomezmejkoski@yahoo.com
a) :
:
: 100000000063095
: 780014111463014
: 724125 00

6. 3.000,00 . 50 , :
:
: 100000000063095
: 780014111463014
: 724125 00

.

7. 12:00, 04.09.2017. . . 12:00, 04.09.2017.

8. 250,000.00 .

9. : .57
:
: 6000

:

: www.ohrid.gov.mk

:  1513  
: 04.08.17

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©