Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ 2017
Untitled Document

„ “, , , , . .
120 . 18 20 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1222  
: 01.08.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©