Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

".. , .. , .. , .. .. 28.07.2017 " ".. , .. 8- , .. , .. , .. 15- .. 29.07.2017 ", , .. " ", , . .

...

: www.ohrid.gov.mk

:  1346  
: 31.07.17

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©