Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, . .

- , 弝 , , , ., , , , .
, . , . , ()
.

. . , , . , .

40.000 , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1228  
: 20.07.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©