Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2017
Untitled Document

20 28 , „ “.

„ “   .
20 30 . - , . , . . „ , “.  

. .   , , , , , , , , , , , , , ...

„ “ „ “. , .   „“   : „ “ . „“ : „ .“ „“ : „“ . .

. „VOX LYCHNIDOS“ -  , . . .   . „“.

„ 2017“ : , , , , ,   „ “.

2017

20
20.30
: „ KAKO “ ; ,

21
11.00 Ƞ -
20.00 „ “ 䠠
21.00 - „“ -

22
11.00
19.00
20.30

23
12.30 Š . - - „ 2012“ -
19.00
20.30 „“ :

24
12.30 Š
19.00 „“
20.30 ȣ ࠠ

25 :
12.30 Š
19.00 „“
20.30 „“

26

11.30 „“
12.30 Š
18.00 . .
20.30 . : , :

27

10.30 „
18. 30 Š
20.30 : „VOX LYCHNIDOS“ - ,

28
10.30
20.00
20,30 ȣ
21.00 „ˣ“

: www.ohrid.gov.mk

:  1340  
: 18.07.17

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©