Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Γ
Untitled Document

, . .

, , , , , , , , . , , . 21 . , , .

19:00 .

, 弝 , 弝 , .

. 150 50 , 60 .

. . , , .

. 21 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1258  
: 07.07.17

Настани

Авг 23 Меѓународен хорски фестивал

Авг 25 Охрид фест„Охридски трубадурии“

Сеп 8 Ден на независноста на Република Македонија

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©