Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
03.07.2017
Untitled Document

    03.07.2017 , .
 
08:00 16:00   04.07.2017 (), , , 046/230-175.

 . , .
 
, , ( ), .


 
                                                                                                                    
                                                                                                       

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1218  
: 04.07.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©