Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ ē
Untitled Document

༓, , . , , , , . , , . , , .

, 27 . ༓ , .

, . , , . , , , 25 - , , , .

, . , , , , . , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1225  
: 25.06.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©