Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, 2017, , , .

(༝ , , ) . , .

: , .

  . 60, , 21 2017 .

30 (13 , 10 7 ), .

, , . , .

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1226  
: 20.06.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©