Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
-
Untitled Document

„ - “

500 : „“, „“, „“, „“ „“.

6 7 ( ) 2017.


6 7 ( ) 2017 . 9 13 , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1355  
: 01.06.17

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©