Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
..
Untitled Document

.. " ", , . ". " . "", , , , . , , . "". , . "", .. " " , . , .

...

: www.ohrid.gov.mk

:  1227  
: 22.05.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©