Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, „ 2017“. „ “ , „ “ . „ . “ „ “. . , , 嚼 „ “ „. “ 蠠 „ “ „ “.

„ “, , - . , .

„ “ .
- " " - , , , .

-

-

: www.ohrid.gov.mk

:  1380  
: 06.05.17

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©