Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ƣ Σ
Untitled Document

, ( ) , , 8 1999 . .

:

- , , , , . , , . , , . , , .

, . , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1384  
: 07.04.17

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©