Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

2. , , , . .

2008 . , 2010 . 2 2007 , . 1980 , , . 1 50 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1216  
: 03.04.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©