Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
109 ȏȣ ،
Untitled Document

, , 109 .
, .

- 109 , , , , , , , „ , , , , “.

, , .


: www.ohrid.gov.mk

:  1223  
: 27.02.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©