Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
109 T ȏȣ ،
Untitled Document

109 , , (27.02.2017) 11 , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1219  
: 24.02.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©