Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
“ Σ
Untitled Document

„ “, , , .
„ “ „“ .
, , .
.

: www.ohrid.gov.mk

:  1216  
: 07.02.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©