Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , „ “, „ “ .

1762 „ “ , .

- , „ “. , , , , .
. , , , .
, , , -
.

, , „ “ , . - . , .

„ , , “ .

- , „ . “ , - „ “ .

„ “, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1230  
: 06.02.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©