Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, 27. , .

- , , , . , .
, , . , , , , , , .
- .

: www.ohrid.gov.mk

:  1212  
: 27.01.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©