Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ-ȓ
Untitled Document

- -, - , . - - , .

- .
, . , 09:45 a . .
20 12 , , , , , , - . , .
, . , - , - .

, - , , , 15 50 , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1320  
: 18.01.17

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©