Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2017
Untitled Document

50 1 16 („. ..“ . 5/02) 34 (. . 8/07 1/08), :


2017

(word doc)

I.

, 2016 , , : , , , , , ; , , , .

II.

.
- , , , , , , , , ,
- , .

III. ȣ

.
. (www.ohrid.gov.mk) . / .
, , 2017 .
, :
-
- ( ) ( )
- / .
- / ( ) .

/ , .
: , , , . .

: . „ “ . 57, 6000 „ 2017 “ .
30 .

IV.

, :

 • , ;
 • , ;
 • , ;
 • ;
 • ;
 • , ;
 • ;
 • ;
 • , ;
 • , , , ;
 • ;
 • ;
 • ;
 • , ;
 • ;
 • ;
 • ;
 • ;
 • , ;
 • ;
 • ;
 • .

/ , 2017 .

V.

.
(www.ohrid.gov.mk).
/ 2017 .

VI.

. 046 262 492/262 493 ( ).

: www.ohrid.gov.mk

:  1225  
: 13.01.17

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©