Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ Ӎ
Untitled Document

, , , , , . , . , ༝ , .

- , , , . , . , - .

2013 31.12 2016 27 4.300.000,00 , 525.000,00 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1318  
: 10.01.17

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©