Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , 3 4 , 2012-2017, , . 08-689/6 28.01.2015 , 4 1 2 30%, , , , , , , , , 2 .

3 4, , 2012-2017, :

: www.ohrid.gov.mk

:  1219  
: 28.12.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©