Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȍ
Untitled Document

, , 25 , .

-    , ,   .      , .
  ,      .

          ,      , ,    . 

  , .   .

!-  .

: www.ohrid.gov.mk

:  1294  
: 24.12.16

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©