Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
.
Untitled Document

, 1100 , „. “. , , , , „. “.

.

, 11 - . ! ! , - ȣ . , , . , - ,... ,... , . , , ༝ ༝ - ! . , . ! è , . - , , , ... , ... , : „, , , , , , , “! .... , , .

. è . , , . „ “, è ! , ༝ . : „ ... , . “.

, „ “ „ “ „ “! , „ “ „ “ : „ , 弝 “! „ , “- è . . , : , , - ...

, , , , , , , , . , ! , ! , ! - .

„ “, .
, .

 

, , , o , . . „. “, , , , , , .

.

, „. “.

: www.ohrid.gov.mk

:  1259  
: 08.12.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©