Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, . . , .

- , . , .
.

- , . , . 12 , 7 , . , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1232  
: 18.11.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©