Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации


360

::
7
Untitled Document

7 , . , , .

- , . , . , , , , , , .

༝ , ༝ 23 1893, 1903, 1941 -1945 ༝ 8 1991, .

- , , . . , , , , . .

. ༝ , , , 60 .

- 弝 . .

“ “, “ “, “ “ “ “.

: www.ohrid.gov.mk

:  700  
: 07.11.16

Настани

Јан 19 Богојавление - Водици

Јан 20 ОД 20-ТИ ДО 20-ТИ - СИТЕ ВО ОХРИД

Јан 20 ОД 20-ТИ ДО 20-ТИ - СИТЕ ВО ОХРИД

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©