Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , , „ “.

, „ “. 1972 . , , . , . . 16,4 3,5 , , .

, , , .

, , , „ “, „“, , .

, , , , .

, „ “. , . , , , .

, , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1046  
: 07.11.16

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©