Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

7 - , - , , .

- , . , .
༝ 72 , . , .
, , , , , . , , , . , -
.

.

- . , , , , , , , , , .༝ ༝ , , - .

, , , . , , . 輓 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1235  
: 07.11.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©