Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, ( 2). , , .
, .

, , , . . . , . , . , , , . , , , . . 5%, .

, .

, :

, , , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1863  
: 04.11.16

Настани

Апр 24 Јубилеј: 140 години од рагањето на Христо Узунов и Патронен празник на ОУ "Христо Узунов"

Мај 1 Меѓународен ден на трудот

Мај 7 Ден на Службата за безбедност

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©