Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
- . ȓ
Untitled Document

16 18 .07-3394/6 28.10.2011 , :


Š - Ҡ . ȓ

. - , 2016 . .

, , . , , .

: . .
. .

20.11.2016 , .

.
:

. .57,
( - . ȓ).


K - .

18 .07-3394/6 28.10.2011 , , :

ʠ Π ͠ ʠ Ӡ Р
- Ҡ . ȓ

1. . - , 2016 a . .

2. , .

3. , , .

4. : . .

5. 20 2016 . .

6. :

- . .57, ( - . ȓ

: www.ohrid.gov.mk

:  1221  
: 02.11.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©